محل تبلیغات شما

سوال:اولين ويژگي انسان متعالي چه بود؟
خود شناسي عميق و گسترده از خود

.خود شناسي يك درس خيلي زيباست ، در اين درس ما خودمان را با ويژگيهاي انسان متعالي مقايسه مي كنيم ، هر يك از ويژگيها را در خودمان داشتيم همان اندازه عالي هستيم. و هر ويژگي را كه نداريم ، همان اندازه معمولي هستيم و بايد ان نقطه ضعف را كمرنگ كنيم.

در همين راستا  جدولي دو ستونه بكشيد ، در يك ستون نقاط ضعف و در يك ستون نقاط قوت خودتون را بنويسيد.
اكثر ما فقط به نقاط ضعف خودمان توجه مي كنيم و خود را سرزنش مي كنيم ، به همين خاطر عزت نفس و اعتماد به نفس ما كم مي شود.
در اين تمرين ما به نقاط قوت خودمان هم توجه مي كنيم.
مثلا : نقطه ضعف: من منفي انديش هستم و از شكل ظاهري خودم خوشم نمي ايد
نقطه قوت: من راننده ماهري هستم

اينو مثال زدم .شما در دو ستون اينكار را براي خودتان انجام بديد. مي توانيد از نزديكان و اشنايان كمك بگيريد .

دومين ويژگي انسان متعالي اين است كه فردي ساخته و پرداخته محيط نيست بلكه خود افريده است
فردي است كه بر اساس باورها و ارزش هايش زندگي مي كند
انسان اينه محيطش است اگر محيط بي رحم و خشن باشد فرد خشن بار مي ايد اگر محيط دوستانه و ارام باشد فرد ارام و متين بار مي ايد.

محيط شامل افراد و مكان ها و فضايي كه با ان سرو كار داريم و در ان زندگي مي كنيم.والدين و دوستان و رسانه ها و مدرسه و دانشگاه و مجلاتي كه مي خوانيم يا برنامه هاي تلويزيون كه نگاه مي كنيم.همه جزو محيط است.

خالق ما محيط است . اكثر ما معمولي هستيم چون محيط ما معمولي بوده و ما نمي دانستيم بايد خود را مستقل از محيط كنيم.
امروز كه اين درس را گرفتيم سعي به خود سازي خودمان مي كنيم و انسان عالي مي شويم . باورهايمان را از طريق تحقيق بررسي مي كنيم و ديگه از كسي تقليد نمي كنيم يا اجازه نمي دهيم باوري به ما تحميل شود . كارهايي انجام مي دهيم كه واقعا براي ما ارزش حساب مي شود نه به تلقين ازديگران انجام دهيم . خودمان با توجه به خواسته هاي واقعي خودمان تصميم مي گيريم و گزينه اي را انتخاب مي كنيم كه براي ما بهترين باشد

پس كم كم ياد ميگيريم كه آني باشيم كه بايد باشيم نه آني كه محيط مي خواهد. خودمان را مي سازيم .
راه اينكار را به مرور ياد مي گيريم.

سومين ويژگي انسان متعالي اين است كه در زندگي احساس پوچي ندارد بلكه داراي هدف و معنايي براي زندگيش هست.ادامه دارد

همسر را چطور انتخاب مي كنيد؟

تأثیر سلامت روان زن و شوهر بر کیفیت زندگی زناشویی

منتور کیست؟تفاوت منتورینگ و کوچینگ

مي ,كه ,كنيم ,محيط ,خودمان ,انسان ,مي كنيم ,انسان متعالي ,است كه ,ويژگي انسان ,كنيم و ,ويژگي انسان متعالي

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها